![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
leo86 | |
![]() |
Movie Buff - 100 Films Ranked
Member Since: Mar 29, 2009
Location: USA
|

| 73 | Rashomon (1950) - Mar 29, 2009 |
| 85 | The 400 Blows (1959) - Mar 29, 2009 |
| 79 | The Philadelphia Story (1940) - Mar 29, 2009 |
| 78 | Paths of Glory (1957) - Mar 29, 2009 |
| 95 | The Ox-Bow Incident (1943) - Mar 29, 2009 |
| 77 | On the Waterfront (1954) - Mar 29, 2009 |
| 91 | Nights of Cabiria (1957) - Mar 29, 2009 |
| 86 | Notorious (1946) - Mar 29, 2009 |
| 94 | Nosferatu (1922) - Mar 29, 2009 |
| 93 | The Night of the Hunter (1955) - Mar 29, 2009 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |