Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum New Movie Pic Game
the Blog DVD Report - February 7th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
linus
Movie Buff - 100 Films Ranked
Member Since: Jul 27, 2009
Location: Malmö, Sweden
Message Sent!
500 characters left
Recent Rankings
85 Solaris (1972) - Jan 06, 2012
72 Hellraiser: Deader (2005) - Jan 06, 2012
40 Anémic cinéma (1926) - Jan 06, 2012
70 The Terminal (2004) - Nov 13, 2011
70 The Eye (2002) - Mar 05, 2011
82 Mulholland Drive (2001) - Feb 18, 2011
90 Mary and Max (2009) - Feb 18, 2011
90 Sound of Noise (2010) - Feb 11, 2011
25 Frozen (2010) - Jan 06, 2011
Mini-Review: Terrible, but not boring since the plot is bad enough to be quite amusing. The wolves! Oh, the wolves!
80 Goodbye Solo (2008) - Jul 14, 2010
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with linus. Why not go rank more films, then come back and check it out again?