Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Jason Statham: great, h...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
locife
Movie Buff - 242 Films Ranked
Member Since: Jun 27, 2006
Location: USA
Recent Rankings
20 Van Helsing (2004) - Aug 13, 2007
50 The Village (2004) - Aug 13, 2007
Mini-Review: it was alright up until the ending which was incredibly ridiculous. Either you thought it was clever or ridiculous. The first time I saw it was totally let down b/c the trailers were so interesting and it was from the director who made the Sixth Sense.
90 North by Northwest (1959) - Aug 13, 2007
70 The Long Kiss Goodnight (1996) - Aug 13, 2007
40 A Guy Thing (2003) - Aug 13, 2007
35 Le Divorce (2003) - Aug 13, 2007
35 Swordfish (2001) - Aug 13, 2007
65 Elf (2003) - Aug 13, 2007
30 How to Deal (2003) - Aug 13, 2007
30 Shall We Dance? (2004) - Aug 13, 2007
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with locife. Why not go rank more films, then come back and check it out again?