![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
luiz berger | |
![]() |
Movie Buff - 103 Films Ranked
Member Since: Sep 6, 2009
Location: são paulo, SP, Brazil
|

| 100 | Pulp Fiction (1994) - Sep 14, 2009 |
| 95 | Kill Bill: Volume 2 (2004) - Sep 14, 2009 |
| 95 | Kill Bill: Volume 1 (2003) - Sep 14, 2009 |
| 100 | Reservoir Dogs (1992) - Sep 14, 2009 |
| 90 | Desperado (1995) - Sep 14, 2009 |
| 90 | From Dusk Till Dawn (1996) - Sep 14, 2009 |
| 89 | Planet Terror (2007) - Sep 14, 2009 |
| 98 | Death Proof (2007) - Sep 14, 2009 |
| 95 | Grindhouse (2007) - Sep 14, 2009 |
| 90 | Not Quite Hollywood: The Wild, Untold Story of Ozploitation! (2008) - Sep 14, 2009 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |