![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
matheus | |
![]() |
Movie Buff - 110 Films Ranked
Member Since: Nov 19, 2010
Location: Brazil
|

| 90 | A Taste of Cherry (1997) - Nov 19, 2010 |
| 85 | The Shining (1980) - Nov 19, 2010 |
| 90 | The Passenger (1975) - Nov 19, 2010 |
| 85 | Minority Report (2002) - Nov 19, 2010 |
| 85 | Last Tango in Paris (1972) - Nov 19, 2010 |
| 85 | Koyaanisqatsi (1982) - Nov 19, 2010 |
| 85 | Kill Bill: Volume 1 (2003) - Nov 19, 2010 |
| 90 | Kagemusha (1980) - Nov 19, 2010 |
| 85 | Ivan the Terrible, Part Two (1958) - Nov 19, 2010 |
| 85 | Hour of the Wolf (1968) - Nov 19, 2010 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |