![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
maxbps | |
![]() |
Movie Buff - 101 Films Ranked
Member Since: Aug 9, 2010
Location: USA
|
|
Bio: Love intelligent movies that keep you thinking; movies that are logical but not predictable. Particular to mystery/thrillers, action films, and dramas.
| |

| 99 | The Sting (1973) - Aug 09, 2010 |
| 88 | Gangs of New York (2002) - Aug 09, 2010 |
| 77 | The Game (1997) - Aug 09, 2010 |
| 48 | Zoolander (2001) - Aug 09, 2010 |
| 95 | Braveheart (1995) - Aug 09, 2010 |
| 94 | Mrs. Doubtfire (1993) - Aug 09, 2010 |
| 71 | Bad Santa (2003) - Aug 09, 2010 |
| 66 | Meet the Fockers (2004) - Aug 09, 2010 |
| 57 | Being John Malkovich (1999) - Aug 09, 2010 |
| 86 | Batman Forever (1995) - Aug 09, 2010 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |