Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Directors You Hate
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
mikedimmer
Flick Fan - 37 Films Ranked
Member Since: Apr 4, 2011
Location: Canada
Recent Rankings
81 Throne of Blood (1957) - Apr 04, 2011
Mini-Review: The best adaption of Macbeth that I've seen
85 The Hidden Fortress (1958) - Apr 04, 2011
83 A Beautiful Mind (2001) - Apr 04, 2011
89 Pan's Labyrinth (2006) - Apr 04, 2011
85 Babel (2006) - Apr 04, 2011
81 127 Hours (2010) - Apr 04, 2011
Mini-Review: A great story. James Franco did a good job at playing Aron Ralston
84 It Happened One Night (1934) - Apr 04, 2011
Mini-Review: Clark Gable and Frank Capra what more could you ask for?
71 The Seven Year Itch (1955) - Apr 04, 2011
Mini-Review: I love Marilyn Monroe but I found this one a bit slow
84 The Maltese Falcon (1941) - Apr 04, 2011
Mini-Review: Bogart is great in this film
73 The Road (2009) - Apr 04, 2011
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with mikedimmer. Why not go rank more films, then come back and check it out again?