Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Directors You Hate
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
minimalist
Flick Fan - 19 Films Ranked
Member Since: Apr 9, 2009
Location: Ankara, Turkey
Bio: Zeki Demirkubuz .. Nuri Bilge Ceylan ..
Recent Rankings
85 Lovelorn (2005) - Apr 09, 2009
89 Muhsin Bey (1987) - Apr 09, 2009
94 Eskiya (1996) - Apr 09, 2009
85 Hayatimin kadinisin (2006) - Apr 09, 2009
90 Yazi tura (2004) - Apr 09, 2009
82 Takva (2006) - Apr 09, 2009
92 Gemide (1999) - Apr 09, 2009
79 Kasaba (1997) - Apr 09, 2009
91 Clouds of May (1999) - Apr 09, 2009
92 Distant (2002) - Apr 09, 2009
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with minimalist. Why not go rank more films, then come back and check it out again?