![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
mitchelly | |
![]() |
Cinema Addict - 1959 Films Ranked
Member Since: Apr 11, 2010
Location: Los Angeles, CA, USA
Age: 25
Gender: Male
|
|
Message Sent!
Bio: Hey, there. My name is Mitchell Allen Young. I help run a non profit called Rock for Justice, which aims to help others through art & music. I also direct music videos/films and make my own music on the side. I can talk for a very long time about Radiohead, Roald Dahl, foreign films, or Warhol. If you know how to play the ukulele, get at me. Let\'s be friends.
| |

| 87 | Pierrot le fou (1965) - Feb 10, 2012 |
| 87 | I Saw the Devil (2010) - Feb 09, 2012 |
| 86 | Sansho the Bailiff (1954) - Feb 06, 2012 |
| 86 | Love and Death (1975) - Feb 04, 2012 |
| 85 | Generation Kill (2008) - Feb 02, 2012 |
| 88 | Viridiana (1961) - Feb 02, 2012 |
| 87 | Lone Star (1996) - Feb 02, 2012 |
| 86 | The Conformist (1970) - Jan 28, 2012 |
| 86 | Sympathy for Mr. Vengeance (2002) - Jan 27, 2012 |
| 85 | The Leopard (1963) - Jan 26, 2012 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |