![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
mont | |
![]() |
Movie Buff - 106 Films Ranked
Member Since: Mar 1, 2010
Location: pittsburgh, PA, USA
|
|
Message Sent!
Bio: my name is luke and my taste is Criterion As Hell
| |

| 90 | Paths of Glory (1957) - Feb 08, 2012 |
| 84 | The Rules of the Game (1939) - Feb 06, 2012 |
| 96 | High and Low (1963) - Feb 05, 2012 |
| 91 | North by Northwest (1959) - Jan 26, 2012 |
| 98 | The Third Man (1949) - Jan 25, 2012 |
| 50 | A Scanner Darkly (2006) - Jan 11, 2012 |
| 95 | Apocalypse Now (1979) - Aug 06, 2011 |
| 97 | Psycho (1960) - Aug 01, 2011 |
| 97 | Vertigo (1958) - Jul 31, 2011 |
| 97 | Rear Window (1954) - Jul 28, 2011 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |