Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Jim Jarmusch's Dead Man...
the Blog DVD Report - February 7th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
morbidonion
Movie Buff - 403 Films Ranked
Member Since: Jun 6, 2006
Location: Illinois, USA
Message Sent!
500 characters left
Bio: No information
Recent Rankings
95 Michael Clayton (2007) - Mar 25, 2008
80 Into the Wild (2007) - Mar 25, 2008
80 The Painted Veil (2006) - Mar 25, 2008
85 The Fifth Element (1997) - Mar 02, 2008
Mini-Review: A campy gem from the amazing Luc Besson. Note that the protagonist and villain never actually meet, and are never even aware of each other's existence. Incredible.
70 The Punisher (2004) - Mar 02, 2008
Mini-Review: Far better than I ever could have expected.
85 The Insider (1999) - Mar 02, 2008
80 Dumb and Dumber (1994) - Mar 02, 2008
90 Donnie Brasco (1997) - Mar 02, 2008
75 Hot Fuzz (2007) - Mar 02, 2008
70 I Am Legend (2007) - Mar 02, 2008
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with morbidonion. Why not go rank more films, then come back and check it out again?