Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Guess the movie from th...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
nuvek
Movie Buff - 222 Films Ranked
Member Since: Jun 4, 2006
Location: USA
Recent Rankings
95 The Bourne Identity (2002) - Aug 13, 2007
85 Love Actually (2003) - Aug 13, 2007
40 Van Helsing (2004) - Aug 13, 2007
90 Minority Report (2002) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Great movie, regardless of how insane Tom Cruise is.
90 The Count of Monte Cristo (2002) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Grossly underrated. One of the best revenge flicks.
90 Kill Bill: Volume 1 (2003) - Aug 13, 2007
95 Sin City (2005) - Aug 13, 2007
30 AVP: Alien vs. Predator (2004) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Completely retarded. From the director of Mortal Kombat.
80 Catch Me If You Can (2002) - Aug 13, 2007
85 Training Day (2001) - Aug 13, 2007
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with nuvek. Why not go rank more films, then come back and check it out again?