nypielberg

nypielberg
Movie Buff - 145 Film Ratings
Member Since: 07 Jul 2013
Location: Aydýn, merkez, Turkey
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

70 49% The Book of Eli (2010) - Rated 15 Jul 2013
"Denzel Washington to one of the best films. scenario, and the players are fascinated with the self"
91 99% Ink (2009) - Rated 14 Jul 2013
"Acting is just as simple, but powerful. All the magic of the narrative in terms of the simplicity of the production lies in the fact that it avoids ostentation.You question yourself when you follow the cause. Start to question what you live for. Enough to say you're interested in the people you love.Your life is but ambition must watch this movie do.Perhaps under the load without a conscience carry, so you can put an end to this tendency.The location of important words to tell the world what is"
75 61% Warm Bodies (2013) - Rated 14 Jul 2013
"Unfortunately we did not find a cure epidemics those caught completely dehumanized creatures are not as different from you as to pull the thick walls of prejudice, reduces to zero the possibility of a potential treatment. Trying to understand, love and sharing, perhaps the healing process itself can appear impossible. Now this formula, "who captured epidemics" remove "foreign" sheep, here is the main premise of the movie.R record collection mostly listen to Guns N 'Roses John Waite, Bruce Spring"
70 49% The First Time (2012) - Rated 14 Jul 2013
80 78% Young Goethe in Love (2010) - Rated 10 Jul 2013
70 49% Snow White and the Huntsman (2012) - Rated 10 Jul 2013
60 24% The Hills Have Eyes II (2007) - Rated 10 Jul 2013
50 11% Easy A (2010) - Rated 10 Jul 2013
70 49% Cast Away (2000) - Rated 10 Jul 2013
75 61% Match Point (2005) - Rated 10 Jul 2013