![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
bojanpopic | |
![]() |
Film Freak - 666 Films Ranked
Member Since: May 3, 2006
Location: Novi Sad, Vojvodina, Serbia
|
|
Bio: Don`t trust me, I can love movie that everybody hates, and vice versa.
My philosophy is: the more times I want to watch film, the higher the score. Sometimes movie get unusualy high score just becouse I was 'in the mood' for that kind of movie. So, like I said, don`t trust me ;) | |

| 89 T9 | The Expendables 2 (2012) - Aug 26, 2012
"Pure fun! This is automocking with style! I literally LOL, and that's great plus for a movie. I would recommend this to anyone who thinks that Rambo, Terminator and Die hard are great movies, but not to idiots who think they depict real life, I don't want to burst their bubble. "
|
| 73 T6 | Prometheus (2012) - Jun 10, 2012
"Visually stunning. Confusing story. Weak characters. This is typical "larger then life" movie wannabe that you will forget in about week. And Dr Shaw can be in next Die Hard movie since she is tougher to take down than Hulk. I gave +15 for great visual solution of our "engineers" but -5 for not using it enough. "
|
| 89 T9 | The Avengers (2012) - May 17, 2012
"Just fun!"
|
| 86 T9 | The Town (2010) - Jan 23, 2011
"All the time I'm thinking: "I can't believe it's Ben Affleck" and then I realize he is director too!!! Seriously, this is biggest "growth" that I ever seen! He took same old movie story and make some more then good movie. And the cop character played by Jon Hamm is awesome!"
|
| 90 T9 | The Fall (2008) - Jan 16, 2011
"One of the kind. To tell 10 stories at the same time through fairytale like storytelling is something extraordinary!"
|
| 72 T6 | The Fourth Kind (2009) - May 17, 2010
"There is some parts that are good, but overall, not so good. Watchable but nothing special."
|
| 68 T5 | The Men Who Stare at Goats (2009) - Apr 12, 2010
"Can be better. Scratch that. MUST be better!"
|
| 88 T9 | Star Trek (2009) - Feb 18, 2010
"I really enjoyed this movie. It captures the spirit of star trek and make me want to view it again."
|
| 91 T10 | Inglourious Basterds (2009) - Dec 20, 2009
"Tarantino at his best!"
|
| 74 T6 | Surrogates (2009) - Nov 16, 2009
"Just like iRobot, but little more watchable and little less annoying. But nevertheless, not that great, could be sooooo much better."
|
Criticker.com © 2004-2013 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS |
Terms & Conditions10,055,000 Movie Rankings and Counting... |