![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
ohmessylifex | |
![]() |
Flick Fan - 53 Films Ranked
Member Since: May 31, 2011
Location: Dorset, UK
|

| 100 | Psycho (1960) - Jul 13, 2011 |
| 100 | Seven Samurai (1954) - Jul 13, 2011 |
| 98 | L'avventura (1960) - May 31, 2011 |
| 96 | Kicking and Screaming (1995) - May 31, 2011 |
| 96 | Donnie Darko (2001) - May 31, 2011 |
| 97 | Dawn of the Dead (1978) - May 31, 2011 |
| 97 | Close Encounters of the Third Kind (1977) - May 31, 2011 |
| 99 | The Thin Red Line (1998) - May 31, 2011 |
| 99 | Days of Heaven (1978) - May 31, 2011 |
| 99 | City Lights (1931) - May 31, 2011 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |