![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
oibara | |
![]() |
Movie Buff - 100 Films Ranked
Member Since: Apr 3, 2009
|
|
Message Sent!
Bio: film student. tend towards east asian, especially sixth generation chinese & taiwan new wave. also love myself some good cult shit.
| |

| 18 | This Is England (2006) - Apr 10, 2009 |
| 21 | Dead Man's Shoes (2004) - Apr 10, 2009 |
| 19 | Versus (2000) - Apr 10, 2009 |
| 13 | The Happiness of the Katakuris (2001) - Apr 10, 2009 |
| 12 | Eraserhead (1977) - Apr 10, 2009 |
| 19 | Blue Velvet (1986) - Apr 10, 2009 |
| 18 | Carandiru (2003) - Apr 10, 2009 |
| 17 | Suicide Club (2002) - Apr 10, 2009 |
| 19 | Once Upon a Time in America (1984) - Apr 10, 2009 |
| 21 | Tetsuo: The Iron Man (1989) - Apr 10, 2009 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |