![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
oneiromancer | |
![]() |
Movie Buff - 293 Films Ranked
Member Since: Mar 2, 2007
Location: USA
|
|
Bio: No information
| |

| 93 | Singin' in the Rain (1952) - Mar 19, 2012 |
| 40 | Scream (1996) - Mar 19, 2012 |
| 84 | The Player (1992) - Mar 19, 2012 |
| 84 | The Purple Rose of Cairo (1985) - Mar 19, 2012 |
| 92 | The Pervert's Guide to Cinema (2006) - Mar 19, 2012 |
| 92 | Peeping Tom (1960) - Mar 19, 2012 |
| 84 | Paprika (2006) - Mar 19, 2012 |
| 88 | Living in Oblivion (1995) - Mar 19, 2012 |
| 93 | Inland Empire (2006) - Mar 19, 2012 |
| 92 | Contempt (1963) - Mar 19, 2012 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |