Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Guess the movie from th...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
opaque squid
Flick Fan - 52 Films Ranked
Member Since: Jul 19, 2009
Location: USA
Recent Rankings
97 Punch-Drunk Love (2002) - Aug 02, 2009
Mini-Review: I love this movie.
93 Jurassic Park (1993) - Aug 02, 2009
Mini-Review: It's like a ride.
87 Labyrinth (1986) - Aug 02, 2009
Mini-Review: Dig that crazy bulge.
87 The Nightmare Before Christmas (1993) - Aug 02, 2009
Mini-Review: Inventive, clever, and spectacular.
80 Speed Racer (2008) - Aug 02, 2009
Mini-Review: Eye-popping.
90 The Ice Storm (1997) - Aug 02, 2009
Mini-Review: I like this movie.
85 Stardust (2007) - Aug 02, 2009
Mini-Review: The film has a heart of gold and a great story, but the pacing and editing almost wreck the whole thing.
93 The Conversation (1974) - Aug 02, 2009
Mini-Review: call a plumber
65 Super Mario Bros. (1993) - Aug 02, 2009
Mini-Review: Kinda fun, I guess. Not cult-y enough to be really enjoyable, but I like bits and pieces.
90 Rear Window (1954) - Aug 02, 2009
Mini-Review: Great, but for some reason the ball gowns put me off.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with opaque squid. Why not go rank more films, then come back and check it out again?