![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
opuss | |
![]() |
Movie Buff - 190 Films Ranked
Member Since: Feb 9, 2012
Location: Auckland, New Zealand
|

| 75 | Paranoiac (1963) - Feb 10, 2012 |
| 75 | The Party's Over (1965) - Feb 10, 2012 |
| 80 | Metropolis (1927) - Feb 10, 2012 |
| 80 | M (1931) - Feb 09, 2012 |
| 75 | The Big Heat (1953) - Feb 09, 2012 |
| 65 | The 39 Steps (1935) - Feb 09, 2012 |
| 75 | The Lady Vanishes (1938) - Feb 09, 2012 |
| 75 | Rebecca (1940) - Feb 09, 2012 |
| 75 | Shadow of a Doubt (1943) - Feb 09, 2012 |
| 60 | Spellbound (1945) - Feb 09, 2012 |
| Actors | Oliver Reed |
| Directors | David Cronenberg Ken Russell Shuji Terayama |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |