![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
oskarhu | |
![]() |
Film Freak - 635 Films Ranked
Member Since: Jan 28, 2009
Location: Helsinki, Etelä-Suomen lääni, Finland
|
|
Message Sent!
Bio: ''Thank god I'm still an atheist''- Luis Buñuel
| |

| 74 | Slither (1973) - Feb 08, 2012 |
| 67 | The Umbrellas of Cherbourg (1964) - Feb 07, 2012 |
| 86 | Cool Hand Luke (1967) - Jan 18, 2012 |
| 82 | Le Havre (2011) - Jan 07, 2012 |
| 84 | Tristana (1970) - Jan 07, 2012 |
| 84 | Phantom of Liberty (1974) - Jan 07, 2012 |
| 87 | That Obscure Object of Desire (1977) - Jan 07, 2012 |
| 77 | Great Expectations (1946) - Jan 07, 2012 |
| 80 | The Girl with the Dragon Tattoo (2011) - Dec 27, 2011 |
| 65 | Valkoinen peura (1952) - Nov 09, 2011 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |