Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Favorite Films of 2011
the Blog DVD Report - February 7th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
panthrtail
Movie Buff - 333 Films Ranked
Member Since: Jul 10, 2007
Message Sent!
500 characters left
Recent Rankings
72 Watchmen (2009) - Dec 08, 2009
83 Saw VI (2009) - Nov 14, 2009
97 Seven (1995) - Nov 11, 2009
19 Saw V (2008) - Nov 11, 2009
25 Saw IV (2007) - Nov 11, 2009
12 Saw III (2006) - Nov 11, 2009
34 Saw II (2005) - Nov 11, 2009
41 Saw (2004) - Nov 11, 2009
88 Doubt (2008) - Apr 18, 2009
Mini-Review: It gets across strong messages about human nature and emotions in a situation that isn't black-and-white. This movie really makes you reflect on your own life, especially how you treat others.
76 The Band's Visit (2007) - Apr 11, 2009
Mini-Review: Subtle. There's definitely more than meets the eye.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with panthrtail. Why not go rank more films, then come back and check it out again?