pedro5000

pedro5000
Movie Buff - 119 Film Ratings
Member Since: 17 Nov 2013
Location: Lille, France, France
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Hey! Love cinema.

more Recent Ratings

96 82% Amélie (2001) - Rated 17 Nov 2013
98 94% Citizen Kane (1941) - Rated 17 Nov 2013
92 59% When Harry Met Sally... (1989) - Rated 17 Nov 2013
98 94% Indiana Jones and the Last Crusade (1989) - Rated 17 Nov 2013
95 78% Apocalypse Now (1979) - Rated 17 Nov 2013
98 94% The Hobbit: An Unexpected Journey (2012) - Rated 17 Nov 2013
95 78% Ghost in the Shell (1995) - Rated 17 Nov 2013
89 29% The Incredibles (2004) - Rated 17 Nov 2013
92 59% The Aviator (2004) - Rated 17 Nov 2013
98 94% Rosemary's Baby (1968) - Rated 17 Nov 2013