![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
philo10 | |
![]() |
Flick Fan - 50 Films Ranked
Member Since: Feb 5, 2010
Location: Colorado Springs, Colorado, USA
|
|
Bio: I am an eclectic grad student. I do it all online, so from anywhere. I live in a fairly conservative city - disconnect.?
| |

| 82 | The Pianist (2002) - Feb 21, 2010 |
| 85 | The Pledge (2001) - Feb 19, 2010 |
| 85 | Pan's Labyrinth (2006) - Feb 15, 2010 |
| 85 | Young Frankenstein (1974) - Feb 15, 2010 |
| 75 | The Outsiders (1983) - Feb 05, 2010 |
| 80 | Sex, Lies, and Videotape (1989) - Feb 05, 2010 |
| 80 | An Officer and a Gentleman (1982) - Feb 05, 2010 |
| 80 | The Cotton Club (1984) - Feb 05, 2010 |
| 85 | Gandhi (1982) - Feb 05, 2010 |
| 80 | Broadcast News (1987) - Feb 05, 2010 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |