![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
pikul | |
![]() |
Movie Buff - 326 Films Ranked
Member Since: Oct 5, 2009
Location: USA
|

| 85 | To Catch a Thief (1955) - Jan 16, 2011 |
| 100 | Coal Miner's Daughter (1980) - Jan 16, 2011 |
| 95 | The Day the Earth Stood Still (1951) - Jan 16, 2011 |
| 85 | The Darjeeling Limited (2007) - Jan 16, 2011 |
| 60 | Avatar (2009) - Jan 16, 2011 |
| 95 | The Pianist (2002) - Jan 16, 2011 |
| 50 | The Color Purple (1985) - Jan 16, 2011 |
| 95 | The Odd Couple (1968) - Dec 10, 2010 |
| 95 | Imitation of Life (1959) - Dec 10, 2010 |
| 90 | Patton (1970) - Dec 10, 2010 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |