![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
pinktrees | |
![]() |
Flick Fan - 97 Films Ranked
Member Since: Sep 12, 2007
Location: Storrs, Connecticut, USA
|
|
Bio: Into David Lynch, New Hollywood, Bergman, mindless sub-Tarantino dreck. This is not cutesy dilettantishness, however it may seem so.
| |

| 88 | Annie Hall (1977) - Oct 17, 2008 |
| 90 | 8½ (1963) - Oct 17, 2008 |
| 78 | Rain Man (1988) - Oct 17, 2008 |
| 85 | The Lost Boys (1987) - Oct 17, 2008 |
| 89 | Shaun of the Dead (2004) - Oct 17, 2008 |
| 90 | Bowling for Columbine (2002) - Oct 17, 2008 |
| 79 | The Frighteners (1996) - Oct 17, 2008 |
| 15 | The Passion of the Christ (2004) - Oct 17, 2008 |
| 65 | The Last King of Scotland (2006) - Oct 17, 2008 |
| 54 | Fight Club (1999) - Oct 17, 2008 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |