![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
pip | |
![]() |
Movie Buff - 295 Films Ranked
Member Since: Mar 24, 2006
Location: UK
|
|
Message Sent!
| |

| 90 | City of God (2003) - Sep 01, 2009 |
| 100 | The Bridge on the River Kwai (1957) - Sep 01, 2009 |
| 80 | Slumdog Millionaire (2008) - Sep 01, 2009 |
| 70 | Frost/Nixon (2008) - Sep 01, 2009 |
| 40 | Lost in Space (1998) - Sep 01, 2009 |
| 90 | The Life and Death of Colonel Blimp (1943) - Mar 22, 2009 |
| 70 | Super Size Me (2004) - Feb 14, 2009 |
| 70 | The Dark Knight (2008) - Feb 14, 2009 |
| 70 | Rear Window (1954) - Feb 14, 2009 |
| 60 | The Birds (1963) - Feb 14, 2009 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |