Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Guess the movie from th...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
pnkinblk
Flick Fan - 26 Films Ranked
Member Since: Mar 29, 2007
Location: USA
Recent Rankings
95 Shrek 2 (2004) - May 21, 2007
Mini-Review: I hate to be a typical movie viewer but the first one was better...still very funny however.
99 Shrek (2001) - May 21, 2007
Mini-Review: One of the funniest movies out there, I can watch it a billion times and it is still great!
85 Shrek the Third (2007) - May 21, 2007
70 Little Miss Sunshine (2006) - May 08, 2007
Mini-Review: Good movie, strange in that many moments make you unsure whether to laugh or cry
97 Hook (1991) - May 08, 2007
Mini-Review: Amazing cast, witty script, feel good movie
55 Spider-Man 3 (2007) - May 08, 2007
Mini-Review: There were too many cheesy parts and the best part was the last 15 minutes when the plot was actually unfolding with some action.
85 Because I Said So (2007) - May 08, 2007
93 Unbreakable (2000) - Apr 01, 2007
Mini-Review: The interactions between protagonist and antagonist are well developed for the story line.
90 The Sandlot (1993) - Apr 01, 2007
Mini-Review: It's a classic.
90 The Thomas Crown Affair (1999) - Mar 30, 2007
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with pnkinblk. Why not go rank more films, then come back and check it out again?