Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Guess the movie from th...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
polarsteam
Flick Fan - 60 Films Ranked
Member Since: Feb 3, 2008
Location: USA
Recent Rankings
20 Cloverfield (2008) - Feb 27, 2010
82 Gran Torino (2008) - Feb 27, 2010
72 Slumdog Millionaire (2008) - Feb 27, 2010
80 Avatar (2009) - Feb 27, 2010
Mini-Review: Incredible visuals, absolutely. Non-gimmicky 3D? Check. While it be one of the most beautiful (and technically sophisticated) films of the year, though, my awe was dampened somewhat by the predictable and cliché plot.
70 Hackers (1995) - Feb 27, 2010
Mini-Review: A classic. It's grossly inaccurate, but despite (or because of?) the hyperbole it's rather entertaining.
82 Coraline (2009) - Feb 27, 2010
83 Up (2009) - Feb 27, 2010
83 For the Birds (2000) - Feb 27, 2010
56 In Between Days (2006) - Feb 17, 2008
53 Great World of Sound (2007) - Feb 12, 2008
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with polarsteam. Why not go rank more films, then come back and check it out again?