Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum New Movie Pic Game
the Blog DVD Report - February 7th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
polster
Movie Buff - 100 Films Ranked
Member Since: Jun 28, 2008
Location: USA
Message Sent!
500 characters left
Recent Rankings
50 Monkeybone (2001) - Jul 21, 2008
Mini-Review: Wow, Brendan Fraser, what were you thinking? This is just dumb.
68 Contact (1997) - Jul 21, 2008
Mini-Review: Pretty interesting movie for the most part. A bit disappointing in the end, but alright.
60 Weekend at Bernie's II (1993) - Jul 21, 2008
Mini-Review: Dude that plays Bernie is one talented bastard. Nobody can look as dead as he can when he walks around.
75 Groundhog Day (1993) - Jul 21, 2008
Mini-Review: Some people don't like this one. I think it's hilarious. Maybe it's just my desire to have the ability to relive days?
75 The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005) - Jul 21, 2008
Mini-Review: Pretty good fantasy film. It wants to be Lord of the Rings soooooo bad.
55 Malibu's Most Wanted (2003) - Jul 21, 2008
Mini-Review: Oh, stupid.
85 The Last Samurai (2003) - Jul 21, 2008
Mini-Review: Great movie. Makes you wish you'd be abducted by samurai and made to live like one.
74 Rat Race (2001) - Jul 21, 2008
Mini-Review: As dumb as it looks, this one actually turns out to be pretty funny.
73 Sphere (1998) - Jul 21, 2008
Mini-Review: This is a creepy ass movie... Right up there with Event Horizon in the movies that messed with my head.
70 The Replacements (2000) - Jul 21, 2008
Mini-Review: Not fantastic, but somehow I can't avoid watching it. Maybe it's the hot cheerleaders, maybe it's the football, I don't know.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with polster. Why not go rank more films, then come back and check it out again?