![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
portwa6 | |
![]() |
Movie Buff - 144 Films Ranked
Member Since: Feb 12, 2012
Location: Philadelphia, PA, USA
|
|
Bio: Self-described film buff, grad student in Public Health, and entering field of disaster management. Wide range of film favorites, although not big in anime.
| |

| 87 | Toy Story (1995) - Mar 11, 2012 |
| 89 | Apocalypse Now Redux (2001) - Mar 11, 2012 |
| 90 | The Town (2010) - Mar 11, 2012 |
| 37 | Piranha (2010) - Mar 11, 2012 |
| 78 | Death Proof (2007) - Mar 11, 2012 |
| 81 | Martha Marcy May Marlene (2011) - Mar 10, 2012 |
| 77 | Speed (1994) - Mar 10, 2012 |
| 86 | Kiss Kiss, Bang Bang (2005) - Mar 09, 2012 |
| 78 | Corman's World: Exploits of a Hollywood Rebel (2011) - Mar 02, 2012 |
| 88 | Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring (2003) - Feb 28, 2012 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |