![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
princeharry | |
![]() |
Flick Fan - 77 Films Ranked
Member Since: May 5, 2012
Location: USA
|

| 8 T6 | Eastern Promises (2007) - Jul 22, 2012 |
| 9 T8 | Toy Story 3 (2010) - Jul 22, 2012 |
| 8 T6 | Persepolis (2007) - Jul 22, 2012 |
| 8 T6 | Spartacus (1960) - Jul 10, 2012 |
| 9 T8 | Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) - Jul 10, 2012 |
| 7 T2 | Jumper (2008) - Jul 10, 2012
"An amazing story that, after the lights came up, left me wanting more... of everything.
Still an enjoyable popcorn flick that I manage to re-watch at least three times a year."
|
| 9 T8 | Hero (2002) - Jul 10, 2012
"An absolutely brilliant, beautiful movie."
|
| 9 T8 | WALL·E (2008) - Jul 10, 2012
"What some may feel Pixar lacked in depth, they certainly made up for in scope.
Wall-E is a beautifully designed movie with memorable characters, an engaging storyline, and even a few tear-jerkers."
|
| 8 T6 | Dark Shadows (2012) - Jul 10, 2012
"The entire movie is fantastic: lighting, characters, acting, the works.
What Dark Shadows suffers from is terrible editing. If one only rearranged the order in which certain events happened in the film, it would be a truly enjoyable flick."
|
| 7 T2 | Paris Is Burning (1990) - Jul 04, 2012 |
Criticker.com © 2004-2013 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS |
Terms & Conditions10,057,000 Movie Rankings and Counting... |