purmehdi

purmehdi
Flick Fan - 12 Film Ratings
Member Since: 04 Oct 2010
Location: Montreal, QC, Canada
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: two things to love: movies and New York

more Recent Ratings

65 20% Deuce Bigalow: European Gigolo (2005) - Rated 04 Oct 2010
100 87% The Godfather (1972) - Rated 04 Oct 2010
"the best movie of all times"
60 12% Hulk (2003) - Rated 04 Oct 2010
100 87% The Matrix (1999) - Rated 04 Oct 2010
"a masterpiece in philosophy"
97 70% Crash (2005) - Rated 04 Oct 2010
"fabulous story telling"
95 62% Titanic (1997) - Rated 04 Oct 2010
85 45% The Rock (1996) - Rated 04 Oct 2010
"Cage is really good in this"
40 4% Moulin Rouge! (2001) - Rated 04 Oct 2010
"didnt go through to the end.."
88 54% Monsters, Inc. (2001) - Rated 04 Oct 2010
70 29% Day & Night (2010) - Rated 04 Oct 2010
"always nice to see Tom and Cameron together"