Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Directors You Hate
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
redmontana
Flick Fan - 11 Films Ranked
Member Since: May 3, 2009
Location: USA
Recent Rankings
100 Dogville (2003) - May 03, 2009
Mini-Review: brilliantly stark demonstration of the consequences of giving oneself up totally to strangers, and then taking no responsibility for what happens. "people have the right to be held accountable..."
30 Air Force One (1997) - May 03, 2009
94 As Good As It Gets (1997) - May 03, 2009
30 Die Hard (1988) - May 03, 2009
79 Lost in Translation (2003) - May 03, 2009
80 Pulp Fiction (1994) - May 03, 2009
100 Shine (1996) - May 03, 2009
Mini-Review: he didn't retreat, he threw himself forward, broke, and fell hard. and there were two women vital to his recovery, not one... (i'm criticizing the "summary" of course)
90 Shrek (2001) - May 03, 2009
49 Speed (1994) - May 03, 2009
50 The Road Warrior (1981) - May 03, 2009
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with redmontana. Why not go rank more films, then come back and check it out again?