Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Directors You Hate
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
regis
Movie Buff - 173 Films Ranked
Member Since: Jun 3, 2006
Location: France
Recent Rankings
85 Gattaca (1997) - Jun 09, 2008
51 [Rec] (2007) - Jun 09, 2008
Mini-Review: Pretty well done, and very capturing up to a certain point. And then, the cenario and the scenes look like déjà vu. Also, the continuous shoulder-worn camera can easily make seasick.
75 Brokeback Mountain (2005) - Aug 13, 2007
100 12 Angry Men (1957) - Aug 13, 2007
95 Amélie (2001) - Aug 13, 2007
98 Mulholland Drive (2001) - Aug 13, 2007
90 American History X (1998) - Aug 13, 2007
87 East-West (1999) - Aug 13, 2007
94 Ghost World (2001) - Aug 13, 2007
91 The Barbarian Invasions (2003) - Aug 13, 2007
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with regis. Why not go rank more films, then come back and check it out again?