![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
reservoirdog | |
![]() |
Movie Buff - 231 Films Ranked
Member Since: Jan 24, 2011
Location: South Plainfield, NJ/USA, USA
|
|
Bio: If I were to be stranded on a desert island and were to have any form of media entertainment from books to films... I would pick The Wire without hesitation.
| |

| 94 | Exit Through the Gift Shop (2010) - Jan 25, 2011 |
| 94 | Requiem for a Dream (2000) - Jan 25, 2011 |
| 91 | Pi (1998) - Jan 25, 2011 |
| 90 | The Fountain (2006) - Jan 25, 2011 |
| 94 | The Wrestler (2008) - Jan 25, 2011 |
| 94 | Black Swan (2010) - Jan 25, 2011 |
| 93 | Love Actually (2003) - Jan 25, 2011 |
| 93 | Dazed and Confused (1993) - Jan 25, 2011 |
| 93 | Tape (2001) - Jan 25, 2011 |
| 95 | Waking Life (2001) - Jan 25, 2011 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |