![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
rosalie111 | |
![]() |
Movie Buff - 119 Films Ranked
Member Since: Jun 12, 2008
Location: Leiden, Netherlands
|
|
Bio: Student, 'film-enthusiast', currently starting to watch all those films on my list.
| |

| 85 | One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975) - Jun 23, 2008 |
| 87 | There Will Be Blood (2007) - Jun 20, 2008 |
| 83 | American Beauty (1999) - Jun 18, 2008 |
| 83 | Boogie Nights (1997) - Jun 18, 2008 |
| 80 | Desperado (1995) - Jun 18, 2008 |
| 70 | An Inconvenient Truth (2006) - Jun 18, 2008 |
| 80 | The Silence of the Lambs (1991) - Jun 18, 2008 |
| 87 | Brokeback Mountain (2005) - Jun 18, 2008 |
| 70 | The Virgin Suicides (1999) - Jun 18, 2008 |
| 70 | Casino Royale (2006) - Jun 18, 2008 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |