Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Directors You Hate
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
rynhayden
Flick Fan - 23 Films Ranked
Member Since: Aug 18, 2009
Location: USA
Recent Rankings
90 Gladiator (2000) - Aug 18, 2009
85 Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003) - Aug 18, 2009
Mini-Review: Great movie! Very interesting, Johnny Dep was amazing.
60 The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (2005) - Aug 18, 2009
Mini-Review: Mildly entertaining in a trippy kind of way.
88 Batman Begins (2005) - Aug 18, 2009
Mini-Review: They rescued Batman with this movie and I am looking forward to Batman 3.
80 No Country for Old Men (2007) - Aug 18, 2009
Mini-Review: Great acting, a bit edgy, didn't care for the ending.
90 The Bourne Supremacy (2004) - Aug 18, 2009
Mini-Review: Great movie, not as good as the first and third in the series, but necessary for plot development.
30 Mission: Impossible 2 (2000) - Aug 18, 2009
Mini-Review: What happens when you follow a well thought out spy movie with a poorly acted B grade plot that happens to be full of action and motorcycles. People get mad, I was one of them.
85 Transformers (2007) - Aug 18, 2009
Mini-Review: Far fetched, big budget to a false, but well acted and suspenseful nonetheless.
20 The Darjeeling Limited (2007) - Aug 18, 2009
Mini-Review: Huh? I want those two hours of my life back.
88 The Last of the Mohicans (1992) - Aug 18, 2009
Mini-Review: Very rarely does a movie do literature well, this one did. Great score too.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with rynhayden. Why not go rank more films, then come back and check it out again?