Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum New Movie Pic Game
the Blog DVD Report - February 7th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
sammy_86
Flick Fan - 38 Films Ranked
Member Since: Jul 6, 2008
Location: UK
Message Sent!
500 characters left
Recent Rankings
60 Watchmen (2009) - Apr 28, 2009
Mini-Review: All i can say..Giant blue cock! awesome effects....let down by cheesiness of some of the scenes and change of ending!
60 Inkheart (2008) - Apr 28, 2009
Mini-Review: enchanting childrens film :) wasn't too sure about it at first but really good overall.
65 Outpost (2008) - Apr 28, 2009
Mini-Review: horror zombie film...ok good twist.
60 Splinter (2008) - Apr 28, 2009
Mini-Review: an ok horror thriller, with some jumpy bits...more gruesome then scary.
10 Screamers (1996) - Apr 28, 2009
Mini-Review: awful film but you just will it to be better
95 The Uninvited (2009) - Apr 28, 2009
Mini-Review: made me scream! scary dead children!
95 Slumdog Millionaire (2008) - Apr 28, 2009
Mini-Review: brilliant!
95 Eden Lake (2008) - Apr 28, 2009
Mini-Review: Brilliant, realistic and brutal.
90 The Orphanage (2007) - Apr 28, 2009
Mini-Review: Scary little sack boy!! made me jump! good film!
80 The Host (2006) - Apr 28, 2009
Mini-Review: very cool film, nice monster action :)
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with sammy_86. Why not go rank more films, then come back and check it out again?