Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Jason Statham: great, h...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
seadog
Flick Fan - 23 Films Ranked
Member Since: Aug 20, 2007
Location: windhoek, Namibia
Bio: big, bald, bad, nick cave/Bass fishing FIEND!!
Recent Rankings
85 Thirteen Ghosts (2001) - Aug 20, 2007
Mini-Review: Good movie, some nice effect, could have been better, could definitley been alot worse. and i love Shaloub.
90 Training Day (2001) - Aug 20, 2007
Mini-Review: For once washington plays a scum bag, good movie, nice and gritty. the way daddy like.
95 The Goonies (1985) - Aug 20, 2007
Mini-Review: Just the best man, you gotta love the goonies!!!!!!
78 Daddy Day Care (2003) - Aug 20, 2007
Mini-Review: love the MURPH, not one of his best, but by no mean a crappy movie.
100 The Godfather (1972) - Aug 20, 2007
Mini-Review: Come on. its the GODFATHER!!!
85 Amélie (2001) - Aug 20, 2007
Mini-Review: Was good, thought it would have been a little better, but then again, critics suck the big one. But i did dig it. Loved Amelie.
85 The Core (2003) - Aug 20, 2007
Mini-Review: Saw this on the big screen and really liked it.
90 The Matrix Revolutions (2003) - Aug 20, 2007
Mini-Review: love em all, and i dont care what people say.
85 A Knight's Tale (2001) - Aug 20, 2007
Mini-Review: Was cool, a bit of a girly flick but i enjoyed it...
75 Cars (2006) - Aug 20, 2007
Mini-Review: Love animation, but this wasnt the best.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with seadog. Why not go rank more films, then come back and check it out again?