![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
shyfidelity | |
![]() |
Film Freak - 954 Films Ranked
Member Since: Jun 21, 2008
|
|
Message Sent!
Bio: I prefer the 4-star system, so my rankings should be viewed as follows: 10 is zero stars, 90 is four stars, and every 10 points is worth half a star. Anything below 10 or above 90 is either a dangerously bad brain-melter or so good it could make a robot cry, respectively.
| |

| 70 | High School Musical 3: Senior Year (2008) - Nov 15, 2008 |
| 50 | High School Musical 2 (2007) - Nov 15, 2008 |
| 50 | The Grudge (2004) - Nov 09, 2008 |
| 60 | Burn After Reading (2008) - Sep 25, 2008 |
| 70 | Man on Wire (2008) - Sep 16, 2008 |
| 80 | Crimes and Misdemeanors (1989) - Sep 16, 2008 |
| 90 | Vicky Cristina Barcelona (2008) - Aug 27, 2008 |
| 80 | The Philadelphia Story (1940) - Aug 16, 2008 |
| 90 | The Godfather: Part II (1974) - Aug 12, 2008 |
| 70 | High Noon (1952) - Aug 07, 2008 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |