![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
spacekraken | |
![]() |
Cinema Addict - 1142 Films Ranked
Member Since: Apr 14, 2007
Location: Pasadena, Texas, USA
|
|
Message Sent!
Bio: I've graded the films on this scale:
A = Excellent or Superior (90 to 100)
B = Above Average (80-89)
C = Average (70-79)
D = Below average (60-69)
F = Failure (0-59)
| |

| 86 | The Abominable Dr. Phibes (1971) - May 25, 2011 |
| 85 | Phantom of the Paradise (1974) - Jul 09, 2010 |
| 87 | Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans (2009) - Apr 07, 2010 |
| 78 | Death to Smoochy (2002) - Apr 06, 2010 |
| 85 | Valkyrie (2008) - Apr 06, 2010 |
| 71 | Public Enemies (2009) - Apr 04, 2010 |
| 77 | Some Girls Do (1969) - Apr 04, 2010 |
| 65 | The Curious Case of Benjamin Button (2008) - Apr 02, 2010 |
| 73 | The Road (2009) - Apr 02, 2010 |
| 70 | Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008) - Apr 02, 2010 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |