Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Favorite Films of 2011
the Blog DVD Report - February 7th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
spamcola
Flick Fan - 51 Films Ranked
Member Since: Jun 3, 2006
Location: USA
Message Sent!
500 characters left
Recent Rankings
85 Kung Fu Hustle (2004) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Very fun and even tops Chow's previous domestic release Shaolin Soccer.
70 Sleeping Beauty (1959) - Aug 13, 2007
Mini-Review: This hasn't really aged to well for me. I think my brother said best when he walked out on our viewing of it,"Ugh, this is a girl's movie. I'm outta here!"
85 The Chronicles of Riddick (2004) - Aug 13, 2007
Mini-Review: A guilty pleasure in the vein of the Conan movies.
80 Spaceballs (1987) - Aug 13, 2007
Mini-Review: A childhood favorite that has aged very well.
65 Down to Earth (2001) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Forgettable let down...like most of Chris Rock's films.
80 Shaolin Soccer (2001) - Aug 13, 2007
70 Terminator 3: Rise of the Machines (2003) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Huge let-down. Why didn't they find a better script?
94 Spider-Man 2 (2004) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Possibly the greatest superhero movie ever made. I'd say the same for the first however :\
50 Starsky & Hutch (2004) - Aug 13, 2007
Mini-Review: I slept through it. These guys are awful.
85 Boogie Nights (1997) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Very well-done. I'm still not so sure what the big deal about PTA is.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with spamcola. Why not go rank more films, then come back and check it out again?