![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
stefan | |
![]() |
Flick Fan - 93 Films Ranked
Member Since: Jun 4, 2008
Location: France
|
|
Message Sent!
Bio: I love movies that either get you hooked right from the start and keep you entertained the whole way through. Or movies that give you some insight on life or make you ponder on the greater things in life.
| |

| 80 | Kill Bill: Volume 1 (2003) - May 29, 2010 |
| 90 | Kick-Ass (2010) - May 29, 2010 |
| 80 | Shutter Island (2010) - May 29, 2010 |
| 100 | Drag Me to Hell (2009) - Jun 07, 2009 |
| 80 | The Dark Knight (2008) - Sep 06, 2008 |
| 80 | Spirited Away (2002) - Jul 06, 2008 |
| 100 | The Fountain (2006) - Jun 23, 2008 |
| 80 | I, Robot (2004) - Jun 23, 2008 |
| 80 | Lucky Number Slevin (2006) - Jun 23, 2008 |
| 70 | Cypher (2002) - Jun 23, 2008 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |