Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Directors You Hate
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
stonefrankie
Flick Fan - 12 Films Ranked
Member Since: Jun 23, 2009
Location: Stockport, UK
Bio: Don\'t get much time to watch films so when I do I really don\'t want to be disappointed.
Recent Rankings
20 Flightplan (2005) - Jun 23, 2009
70 Sin City (2005) - Jun 23, 2009
50 Red Dragon (2002) - Jun 23, 2009
Mini-Review: Not as good as it's 'original' Man Hunter despite that being one of the most 80's embossed films ever
45 The Time Machine (2002) - Jun 23, 2009
75 Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004) - Jun 23, 2009
Mini-Review: Good despite Jim Carrey
80 A Fish Called Wanda (1988) - Jun 23, 2009
Mini-Review: Still always happy to see this repeated
40 A Scanner Darkly (2006) - Jun 23, 2009
Mini-Review: Daft in the book even dafter on film.
65 Jarhead (2005) - Jun 23, 2009
65 Alien (1979) - Jun 23, 2009
60 Knocked Up (2007) - Jun 23, 2009
Mini-Review: Didn't see the end, doubt it would have changed score
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with stonefrankie. Why not go rank more films, then come back and check it out again?