Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Guess the movie from th...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
syzygy
Movie Buff - 120 Films Ranked
Member Since: Mar 16, 2006
Location: USA
Recent Rankings
23 A.I. Artificial Intelligence (2001) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Incredibly boring, and also the worst ending to a movie ever.
83 Adaptation. (2002) - Aug 13, 2007
Mini-Review: I really was not expecting anything that happened in this movie, it being my first Charlie Kaufman experience. Also, I think it is the only movie Nicolas Cage has been in that I enjoyed.
5 AVP: Alien vs. Predator (2004) - Aug 13, 2007
Mini-Review: OH GOD NO.
89 Amélie (2001) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Adorable!
90 American Beauty (1999) - Aug 13, 2007
14 Anaconda (1997) - Aug 13, 2007
90 Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Hilarious!
9 The Animal (2001) - Aug 13, 2007
87 Army of Darkness (1993) - Aug 13, 2007
86 Best in Show (2000) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Absurdly amazing.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with syzygy. Why not go rank more films, then come back and check it out again?