Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Oscar Nominations 2012
the Blog DVD Report - February 7th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
szumi
Movie Buff - 110 Films Ranked
Member Since: Nov 20, 2008
Location: Warsaw, Poland
Message Sent!
500 characters left
Bio: 100-99 - masterpiece. God`s touch 98-86 - really great, great films. However i`ve found little scratches on this "diamond" 85-75 very good and good films but it didnt reached greatness because something didnt clicked (plot, acting, direction, others)
Recent Rankings
79 Apocalypse Now Redux (2001) - May 20, 2010
77 The Kite Runner (2007) - May 13, 2010
79 Apocalypse Now (1979) - May 10, 2010
75 Rejected (2000) - May 05, 2010
84 Annie Hall (1977) - May 04, 2010
85 (500) Days of Summer (2009) - Apr 24, 2010
70 Dial M for Murder (1954) - Apr 05, 2010
71 Up in the Air (2009) - Apr 04, 2010
73 Broken Flowers (2005) - Apr 02, 2010
80 The Fisher King (1991) - Mar 19, 2010
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with szumi. Why not go rank more films, then come back and check it out again?