Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Guess the movie from th...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
tails32x
Film Freak - 539 Films Ranked
Member Since: Jul 7, 2006
Location: USA
Recent Rankings
85 City of God (2003) - Feb 21, 2009
70 Ghost Town (2008) - Feb 21, 2009
Mini-Review: It's good. Formulaic, but good.
70 The Sandlot (1993) - Feb 21, 2009
80 Amadeus (1984) - Feb 21, 2009
80 Changeling (2008) - Feb 21, 2009
Mini-Review: And this is what Angelina Jolie deserves an Oscar for. The person who wrote the score should be shot. Also, see this film for the most uncomfortable scene in a movie ever. You'll know the one when you see it.
20 Street Fighter (1994) - Feb 21, 2009
90 The Wrestler (2008) - Feb 21, 2009
Mini-Review: I love Mickey Rourke and as brutal as this film was; there was just so much to love.
60 Australia (2008) - Feb 21, 2009
Mini-Review: 2 hours of cattle driving? Surprisingly not so bad. Everything else, 10 times worse.
85 Coraline (2009) - Feb 21, 2009
Mini-Review: A dark, demented fun time.
90 Milk (2008) - Feb 21, 2009
Mini-Review: Astonishing. A surprisingly powerful film.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with tails32x. Why not go rank more films, then come back and check it out again?