![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
texturizer | |
![]() |
Flick Fan - 43 Films Ranked
Member Since: Aug 18, 2009
Location: Portland, Oregon, USA
|
|
Message Sent!
| |

| 89 | Breathless (1960) - Aug 20, 2009 |
| 80 | A Woman Is a Woman (1961) - Aug 20, 2009 |
| 93 | Contempt (1963) - Aug 20, 2009 |
| 91 | Band of Outsiders (1964) - Aug 20, 2009 |
| 89 | Alphaville (1965) - Aug 20, 2009 |
| 88 | Pierrot le fou (1965) - Aug 20, 2009 |
| 86 | Made in U.S.A. (1966) - Aug 20, 2009 |
| 90 | Masculin, Feminin (1966) - Aug 20, 2009 |
| 81 | Germany Year 90 Nine Zero (1991) - Aug 20, 2009 |
| 93 | Beau Travail (1999) - Aug 20, 2009 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |