![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
tolky1 | |
![]() |
Flick Fan - 13 Films Ranked
Member Since: Jul 3, 2009
Location: Lynchburg, VA, USA
|
|
Bio: Teacher of English; lover of educational movies.
| |

| 100 | Life Is Beautiful (1997) - Jul 03, 2009 |
| 100 | Valkyrie (2008) - Jul 03, 2009 |
| 90 | The Lord of the Rings: The Return of the King (2003) - Jul 03, 2009 |
| 100 | The Last Samurai (2003) - Jul 03, 2009 |
| 100 | Bend It Like Beckham (2002) - Jul 03, 2009 |
| 100 | Titanic (1997) - Jul 03, 2009 |
| 90 | Cinderella Man (2005) - Jul 03, 2009 |
| 100 | The English Patient (1996) - Jul 03, 2009 |
| 100 | Maverick (1994) - Jul 03, 2009 |
| 90 | Indiana Jones and the Temple of Doom (1984) - Jul 03, 2009 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |