Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Guess the movie from th...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
tollie
Flick Fan - 78 Films Ranked
Member Since: May 6, 2006
Location: USA
Bio: No information
Recent Rankings
85 About a Boy (2002) - Aug 13, 2007
94 Almost Famous (2000) - Aug 13, 2007
Mini-Review: William has my dream life! Plus he gets to be friends with Lester Bangs, who is literally my god, as in object of worship.
65 America's Sweethearts (2001) - Aug 13, 2007
87 Anastasia (1997) - Aug 13, 2007
76 Anger Management (2003) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Great, funny, love the "West Side Story" reference.
10 Are We There Yet? (2005) - Aug 13, 2007
55 Being John Malkovich (1999) - Aug 13, 2007
77 Bend It Like Beckham (2002) - Aug 13, 2007
Mini-Review: I think this was the first indie film I saw after finding out about indie film. I like it a lot!
97 Billy Elliot (2000) - Aug 13, 2007
Mini-Review: This movie makes me so happy! I love the soundtrack as well - T. Rex out the wazoo plus a touch of the Clash. Great.
67 Blow (2001) - Aug 13, 2007
Mini-Review: It was pretty okay. Disturbing, but okay.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with tollie. Why not go rank more films, then come back and check it out again?